Farfale Integrali / Kokardki pełnoziarniste


Ten piękny makaron pochodzi z Lombardii i regionu Emilia Romagna, a powstaje poprzez ściągnięcie na środku prostokątnego kawałka ciasta w kształt motyla (wł. „farfalla”) lub kokardki. Kokardki, dzięki swej fantazyjnej formie, dodają uroku potrawom, w których się znajdą. Ich niezaprzeczalną zaletą jest także to, że znakomicie się czują w towarzystwie składników o większych rozmiarach, jak różyczki brokułu, czy kawałki kurczaka, dzięki czemu idealnie nadają się do przyrządzania sałatek.

500 g

14'-15'

Fusilli Integrali / Świderek Pełnoziarnisty


Najpopularniejszy dodatek do różnych dań i sałatek w wersji pełnoziarnistej.

500 g

Penne Integrali / Rurka Skośna Pełnoziarnista


Uniwersalne, ulubiony kształt pasujący do wszystkich dań: sosów, sałatek. Pełnoziarnisty makaron dla wielbicieli smaku i dbających o zdrowie.

500 g

Tagliatelle Integrali / Pełnoziarniste


Tagliatelle to klasyczny włoski makaron w formie długiej, szerokiej (8 mm) wstążki. Początkowo był traktowany jako produkt ekskluzywny, dostępny dla nielicznych, teraz cieszy się wielką popularnością na całym świecie.

Płaskie, szorstkie i porowate wstążki dobrze pasują do ciężkich, gęstych, mięsnych sosów, ale smakują także z kremowymi sosami (np. carbonara), czy z owocami morza. W wersji alla Bolognese są wspaniałą wizytówką regionu Emilia Romagnia, skąd pochodzi zarówno tagliatelle, jak i sos boloński.

500 g

8'-9'

Spaghetti Integrali / Pełnoziarniste


Najpopularniejsza forma makaronu z mąki pełnoziarnistej zachowuje wszystko, co najcenniejsze w naturze

500 g